Jaunavedžių poros vis dažniau teiraujasi apie idėją naudoti spalvotus dūmus vestuvinės ar prieš vestuvinės fotosesijos metu.

​Klausimų sulaukiu įvairių – kaip vyksta fotosesija su dūmais, kokius dūmus pirkti, kur jų įsigyti, kiek jie kainuoja, ar netepa drabužių, ar sudėtinga paleisti, ką daryti porai, kai dūmai jau paleisti, ar galima juos paleisti savarankiškai. 

Dalinuosi keletu patarimų apie spalvotų dūmų naudojimą vestuvių fotosesijoje.

KAIP VYKSTA FOTOSESIJA SU DŪMAIS?
Pats uždegimo procesas nesudėtingas, tačiau paleidus dūmus svarbi kiekviena sekundė, todėl didelis privalumas turėti pagalbininką, kuris tuos dūmus paleis. Tokiu būdu pora galės mėgautis akimirka, o fotografas pagauti gražiausius momentus. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, į kurią pusę pučia vėjas, nes dūmai gan lengvai pasiduoda vėjo krypčiai.

Itin svarbu prieš tai jaunavedžių porai būti jau parepetavus pozas, žinoti, kur jie stovės / judės, kai dūmai bus paleisti. O, kad nuotraukos gautųsi įvairesnės, galima pagalvoti 3-5 pozų kombinaciją. Ją galima parepetuoti kaip kokį šokį. Pavyzdžiui, pora 1-2 metrus eina susikibus už rankų (apie 3-4 sekundes), sustoja vienas priešais ir susiglaudžia kaktomis, po kelių sekundžių jaunikis gali pabučiuoti nuotakai į kaktą, vėliau gali sekti bučinys į lūpas, o finalui jaunikis gali pakelti nuotaką į viršų ar apkabinti iš nugaros, tarsi norėtų suteikti jaukumo. Šias pozas galite repetuoti prieš fotografą dar nepaleidus dūmų – patikėkite, iš šios repeticijos tikrai geras fotografas prigaudys natūralių, linksmų ir romantiškų akimirkų. Itin svarbu nuotakai, jei ji turi didelę puokštę, kontroliuoti savo judesius, kad su ja neuždengtų veidų (nebent toks planas), taip pat neiškelti puokštės jaunikiui tiesiai virš galvos, nes nuotrauka atrodys nenatūraliai.


KOKIUS DŪMUS PIRKTI IR KUR TĄ DARYTI?
Prisipažinsiu, kad kai pirmą kartą prieš keletą metų teko naudoti tokius dūmus per fotosesiją, lengvai supanikavau, nes dūmai manęs visiškai neklausė – pora buvo vienoje pusėje, dūmai kitoje. Vos pora perbėgdavo prie dūmų, jie kaip mat pakeisdavo kryptį ir tarsi erzindami sklisdavo visai ne ten, kur jų norėjome. Panika man, panika porai, visi lakstom aplink nenuspėjamai besikraipančią dūmų srovę, o galutiniame rezultate Pinterest nusižiūrėtų nuotraukų išėjo apvalus nulis. Ir atrodė, jog parinkome tikrai gerą vietą fotosesijai, nebuvo vėjo, o dūmų veikimo trukmė beveik 2 minutės. 

Vis klausinėjau savęs, kaip galima per 2 minutes nepadaryti nei vienos geros nuotraukos? Pasirodo, neturint patirties tikrai galima. Po tos fotosesijos galvojau, kad daugiau su spalvotais dūmais neturėsiu nieko bendro. Vis tik smalsumas nugalėjo ir pradėjau labiau jais domėtis. Pasirodo, tų dūmų būna labai įvairių, ir nors jie visi tarsi skirti fotosesijoms, tačiau skirtingų firmų gaminamų spalvotų dūmų veikimo principas šiek tiek skiriasi. Vieni, kurie veikia ilgiau, dūmus leidžia pamažu, spaudimas būna nedidelis, o dūmų spalva būna blyški, tarsi peršviečiama. Tokie dūmai labai lengvai pasiduoda net menkiausioms oro srovėms ir, ko gero, jie tinkami labiausiai tais atvejais, jei norisi sukurti „rūko“ efektą (nuotraukos apačioje). Tad jei jau nusprendėte naudoti tokius dūmus, patarčiau jų pastatyti bent keliose skirtingose vietose. Tokiu būdu bus daugiau šansų, jog jie atsidurs kadre, ten kur pora, o ne už jo ribų.

Jei norite efektingų, ryškių nuotraukų fotosesijose, rekomenduočiau naudoti apie 40 sekundžių trukmės veikiančius dūmus, kurie skleidžia tikrai daug ryškių ir tirštų dūmų (nuotraukos viršuje). Tinkamai parinkus aplinką, kurioje tokie dūmai leidžiami, galima sukurti tikrai įdomių kadrų.

Taip pat labai patarčiau nusipirkti ne vieną, o keletą spalvotų dūmų tūbelių, jei netyčia iš pirmo karto nepavyktų pasiekti norimo rezultato.

AR DŪMAI NETEPA?
Kiek man teko fotografuoti su dūmais, suknelė ir kostiumas nuo pačių dūmų nenusidažė, tik vieną kartą jaunajam, kuris pats paleidinėjo dūmus, šiek tiek nusidažė pirštai, nes netinkamai laikė tūbelę. Tad tuo atveju, jei dūmus leidžia pats jaunasis (ko nerekomenduočiau), geriau jaunosios suknelės neliesti rankomis. Tokiu atveju, jei kadre norite stovėti šalia, jaunikis rankas gali dėti jaunajai ant alkūnių (tik, jei suknelė trumpomis rankovėmis) ar jauniesiems susikibti už rankų. Nenumatytiems atvejams patarčiau turėti šlapių servetėlių, kurios puikiai nuvalo dėmes. ​

Ir pabaigai gana svarbus praktinis dalykas. Kai dūmai sudega, jų tūbelė būna labai karšta, tad iškart jos nelieskite, nes galite apsideginti. Taip pat turėkite atskirą maišelį, į kurį po kiek laiko galėtumėte surinkti panaudotas tūbeles, kad jas galėtumėte išmesti, nes kai nėra kur jų sudėti, tai kyla nedidelė pagunda juos tiesiog palikti 🙂